Чому українська ППО не збиває усі ворожі ракети?

ППО ворожі ракети
Останнім часом Запоріжжя регулярно страждає від ракетних ударів рашистів. Розповідаємо, чому українські засоби ППО не завжди збивають ворожі ракети.

Повітряні тривоги стали частиною буденних справ для запоріжців. Про небезпеку постійно повідомляють як сирени у місті, так і через спеціальні застосунки. Однак за останні дні Запоріжжя зазнало чимало ворожих ракетних ударів. Постає питання, чому українська ППО не збиває усі ворожі ракети.

Трохи історії

За стандартом НАТО, ППО має виконувати усі заходи, спрямовані на відвернення або зменшення дієвості ворожого повітряного удару. Українська ППО стала, на жаль, найпершою ціллю, яку атакували рашисти 24 лютого, одразу з початком повномасштабного вторгнення. Вона вистояла, а потім почала регулярно нищити ворожі літаки. Тому зрештою росіяни так і не змогли отримати тотальну перевагу в українському небі.

Але наше ППО поки що повністю не може закрити від ракет усі об’єкти. Протиповітряна оборона не була розрахована на боротьбу з ракетами. Варто також враховувати загальну площу території нашої країни, яку потрібно захищати – вона занадто велика. Також наша ППО призначена більше для збиття таких повітряних цілей, як літаки, вертольоти та безпілотні літальні апарати (БПЛА). А крилаті, авіаційні, балістичні і гіперзвукові ракети – це не притаманні для неї цілі. Комплекси, що у нас на озброєнні, не є тими засобами, які повинні збивати такі високотехнологічні цілі, – вони створювались ще у 1960−70-ті роки. Принаймні так було до початку повномасштабного російського вторгнення.

Фактор окупованих територій

Ще один важливий фактор – на тимчасово окупованій території ЗСУ не можуть повноцінно контролювати запуски ворожих ракет. Там противник уже наростив свої засоби ППО – це різні зенітні ракетні комплекси. Тому коли ворожі ракети стартують з відстані, наприклад, 40 км від Запоріжжя, наше ППО не завжди встигає відреагувати. На жаль, ми поки що не можемо ефективно збивати ті з них, що летять з надзвичайно високою швидкістю, зокрема С-300, що прилітали у Запоріжжя. Їх важко збивати. Вони є високотехнологічними, летять по запрограмованій траєкторії, низько від землі, огинаючи рельєф місцевості, можуть літати в руслах річок, змінювати курс, заданий їм оператором на початку.

Керівництво країни докладає чимало зусиль, аби ЗСУ отримали нові сучасні засоби ППО. Такі поставки вже йдуть, однак не у такому обсязі, як нам би хотілося. Тому жителям Запоріжжя варто дуже серйозно ставитись до повітряної тривоги. Не нехтуйте небезпекою і завжди йдіть у безпечне місце.

Раніше ми повідомляли, що у Василівці окупанти не пропускають чоловіків від 18 до 35 років.

Spread the love

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *