В Запорізькій міській раді відбулось чергове засідання, присвячене розробці програми поетапного зниження рівня викидів забруднюючих речовин. Воно викликало неабиякий резонанс.  

Сергія Штепи
Поточна версія програми отримала шквал критики з боку громадськості та народного депутата Сергія Штепи. Так, активіст екологічного спрямування Микола Ралик зазначив в соціальних мережах, що «питання зниження викидів смердючих фенолу і формальдегіду залишаються відкритими» – програма не передбачає достатніх заходів для розв’язання проблеми.   

Своєю чергою народний депутат України Сергій Штепа, який регулярно бере участь в засіданнях робочої групи з питань екології, зазначив: «З одного боку програма потребує прийняття, а з іншого – доопрацювання. Оскільки і від еко-активістів, і від промислових підприємств я почув досить обґрунтовані зауваження».  

На думку Сергія Штепи, «окремі пункти програми виглядають як цитати зі шкільного твору на тему «екологія рідного міста». Наприклад, в розділі X як захід програми зазначено: «Пріоритетність розвитку електротранспорту». Ні, це не заголовок, під яким наведені детальні розрахунки або хоча б мета, якої потрібно досягнути. Це саме конкретний «захід». Загальні слова, в яких немає сенсу.» Детально народний депутат висловив свою позицію в соціальній мережі Facebook: https://www.facebook.com/shtepasergei/posts/pfbid034oRTRQ8m5sV9uZmTosyQkyHwhB8UVAupsPJoB63VY49TTjzMadGoxCQAT59cNTcsl  

І навіть фахівці-промисловці та представники обласної спілки роботодавців «Потенціал» теж зазначили, що необхідно передбачити встановлення певної кількості штатних систем моніторингу на кожному підприємстві, щоб створити рівні для всіх умови, а також переглянути перелік заходів після завершення повномасштабного вторгнення.   

В  результаті засідання було вирішено надати письмові рекомендації Інституту громадського здоров’я ім. О. М. Марзєєва Національної академії медичних наук України продовжити роботу над проєктом програми та врахувати висловлені зауваження. Після цього доопрацьований проєкт програми буде наданий на розгляд робочої групи. 

Раніше ми повідомляли, що Україну вразили кадри з жорсткими знущаннями з в’язнів (ВІДЕО). 

Spread the love

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *