Інтерв’ю з Віктором Тлєушем

Ми продовжуємо спілкуватись із кандидатами в депутати Запорізької міської ради. На черзі – Віктор Махмутович Тлєуш, молодий, але досвідчений спеціаліст, добре відомий в Запоріжжі як експерт у галузі освіти.

 

— Доброго дня, пане Вікторе! Розкажіть трішки про себе.

— Мені 34 роки. За освітою та за своїм покликанням я освітянин. Останні три роки працюю директором КЗ «Запорізька загальноосвітня санаторна школа-інтернат №7 І-ІІ ст.» Запорізької обласної ради. До цього вісім років працював викладачем в Запорізькому гідроенергетичному коледжі. Маю науковий ступінь кандидата історичних наук.

 

— Чому ви вирішили стати депутатом?

— А хто, якщо не я?

Я молодий, амбітний, за мною не тягнеться жодного корупційного скандалу. Коли ти в 30 років стаєш керівником бюджетної установи зі штатом 160 людей та річним обігом в декілька десятків мільйонів гривень, то проходиш дуже змістовний та якісний вишкіл.

У суспільстві є потреба на нові обличчя. І наша нація їх заслуговує. Це покоління нових якісних політиків, які прийшли збагачувати не себе, а свою державу. В нашій запорізькій команді Президента зібрався колектив таких людей. Це симбіоз молодих і досвідчених бізнесменів та державних службовців, волонтерів та лікарів. Також в нас є сильний та вольовий лідер – Віталій Тишечко. Разом з цією командою та за підтримки Володимира Зеленського наше місто та область можуть стати передовими на мапі України.

 

— Які ви вбачаєте основні завдання в своїй роботі в якості депутата?

— Як би це банально не звучало, але це вирішення проблем в сфері освіти та медицини зокрема та в гуманітарній сфери в цілому. Ці галузі дуже вразливі, так як завжди є «залишковими». Цю проблему потрібно вирішувати в місцевих радах. Як директор школи я можу впевнено сказати, що держава цілком достатньо фінансує освіту, виділяючи субвенцію в повному обсязі. А чому ці кошти уходять на дерева по 40 000 гривень, питання до місцевої влади.

 

— Розкажіть більш детально що очікує на нашу освіту і що ви можете нам запропонувати?

— В 2020 році Верховною Радою було прийнято Закон України «Про повну загальну середню освіту». За цим законом заклади освіти повинні перепрофілюватись на початкову  школу, гімназії та ліцеї. На сьогодні я не бачу системної роботи з цього питання. Всі «піаряться» і кричать про безкоштовне харчування. Але ніхто не хоче думати про те, що скоро не буде де харчуватись нашим дітям. Особисто до мене за цей рік вже тричі звернулись за консультацією про влаштування дитини до міських «престижних» шкіл. Люди не обізнані, що ще 3-4 роки – і традиції найкращих шкіл міста просто підуть в нікуди з таким підходом місцевої влади. Повинна бути чітка концепція переходу шкіл до нових умов роботи, а не прихильність директора до завідувача місцевого департаменту освіти або навпаки.

 

— Зачекайте, ви хочете сказати, що діти повинні харчуватись за кошти батьків?

— Я хочу сказати, що діти повинні харчуватись якісно. Більша частина закладів освіти користується рецептурними збірниками 70-х років, і так виходить, що з сучасними гастрономічними пристрастями наших дітей ми працюємо на помиї, вибачте за грубе слово. Задаємо самі собі питання: чому так відбувається? Відповідь: тому що це всім вигідно. Особисто я в закладі протягом 2 років впроваджую новий рецептурний збірник Є. Клопотенка, по трошки, по три страви на сезон, але впроваджую. І результат видно одразу: дітям приємніше харчуватись нагетсами, аніж котлетою по-полтавські, в закладці до якої прописано 30% хлібу. Всім свої співробітникам я кажу лише одну фразу: зробіть так,  як би ви це робили у себе вдома, і результат видно одразу! А з приводу фінансування, то у міської влади достатньо коштів, щоб забезпечити частково безкоштовним харчуванням дітей або хоча б тих, хто цього дійсно потребує, треба просто трошки урізати апетити деяким посадовцям.

 

— Що ви можете сказати про сьогоденне становище вчителів ?

— Моя особиста думка, що учнів потрібно любити, а вчителів – поважати! Наші педагоги – це дійсно талановиті та обдаровані люди, які заслуговують на гідну заробітну плату та, що не менш важливо, повагу до себе. Я впевнений, що і з першим і з другим повинна справлятись місцева влада. Особисто я спромігся всім педагогам сплачувати 30% надбавки за престижність професії та зберегти всі інші виплати, що гарантує держава, але дуже любить перерозподіляти місцева влада.  Ви подумаєте, що я малюю гроші? Ні! Хто стукає, тому відкриють. Є всі умови для гідного життя педагогів. Просто нам, вчителям, потрібно іноді про це нагадувати місцевій владі. Поки канікули, всіх запрошую в гості до нашого чудового закладу, щоб більш детально поспілкуватись на болючі для нас теми.

 

— Ви впевнені, що впораєтесь зі всіма завданнями, які стоятимуть перед вами як депутатом?

— Так, звісно! Тим паче, що ці задачі я буду реалізовувати не сам, а з широким колом однодумців. Всі політичні дослідження вказують на те, що коаліція в місцевих органах влади буде формуватись на основі партії «Слуга народу». А при наявності мера від нашої політичної сили та цілковитої підтримки Президента ми точно побудуємо нове якісне місто. Чомусь хочеться згадати слова І.Франка:

«…У кожного в руках тяжкий залізний молот,
І голос сильний нам згори, як грім, гримить:
«Лупайте сю скалу! Нехай ні жар, ні холод
Не спинить вас! Зносіть і труд, і спрагу, й голод,
Бо вам призначено скалу сесю розбить.»

 

— І останне питання: чому ви вирішили балотуватись по Дніпровському району?

— Все дуже просто: Правий берег – це моя «мала батьківщина». Тут я народився і виріс, робота – і та знаходиться в Дніпровському районі.  Тридцять років я прожив в домі по вулиці Товариській 60, цей дім будували для робітників заводу ДСС, ще й зараз, коли я приходжу до батьків, то знаю всіх сусідів, зустрічаю друзів дитинства. Зараз я мешкаю через дорогу, в домі, який будували на мої очах, міг би я тоді, в далекому 2000 році, подумати, що через 20 років я буду жити в цьому домі разом зі своєю родиною?! Я дуже люблю свій район і впевнений, що 25 жовтня він в обличчі його мешканців відповість мені взаємністю.

Spread the love

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *