Нещодавно у місті пройшло засідання робочої групи, на якій вкотре жваво обговорювали програму поетапного зниження рівня викидів забруднюючих речовин.
На засіданні був присутній народний депутат України Сергій Штепа. Зазначимо, що він єдиний запорізький нардеп, який постійно переймається проблемою перевищення гранично допустимих концентрацій шкідливих речовин, зокрема формальдегіду та фенолу.
Наразі розробка програми знаходиться на фінішній прямій, залишилося затвердити її на сесії міськради. Нагадаємо, що її створення тривало майже два роки. То що ж з нею не так? За словами Сергія, найкраща оцінка для неї — “краще, ніж нічого”.
А тепер про “досконалість” програми. В ній взагалі немає вимог та рекомендацій стосовно формальдегіду та фенолу. Для підприємств це плюс, для мешканців Запоріжжя мінус. Чому?
“Якість повітря у місті – один з головних предметів скарг від запоріжців протягом десятиліть. І ухвалити програму, яка не містить жодних практичних рекомендацій одразу по двох речовинах, перевищення вмісту яких у повітрі фіксується з разючою регулярністю, – це наче взяти в борг у наступних поколінь. У поколінь, чиє здоров’я залишатиметься під загрозою,” — прокоментував ухвалення програми у поточному вигляді нардеп.
Єдине, що на думку пана Сергія можна назвати перемогою громадськості, — те, що така програма взагалі побачила світ.
Тепер програму мають затвердити на сесії міської ради. Враховуючи кількість ставлеників заводів серед депутатського корпусу, не викликає сумнівів, що вона буде ухвалена саме в такому недосконалому вигляді. Своєю чергою, нардеп наполягає на необхідності її доопрацювання.
Раніше ми повідомляли, що при гасінні пожежі вогнеборцями врятовано життя чоловіка (ФОТО).

